Torbę z papieru uszyłam

Zdradzę Wam tejemnicę – luty upływa mi pod znakiem szycia z papieru. Mam go ostatnio ciągle na tapecie i głównie on zaprząta mi głowę 🙂  Najpierw były próbne kosmetyczki i pudełka ,a teraz wielgachna torba, którą chcę Wam dziś przedstawić. A szepnę Wam po cichutku, że jestem już w trakcie szycia kolejnej! Tak mi się ten pomysł z przekształcaniem tejże papierowej materii na torby spodobał !

Torba wykonana jest z arkusza washpapy ciemny cydr antique.  Jest wielgachna , pojemna , i bajecznie lśniąca ! Posiada zewnętrzną kieszeń na komórkę i chusteczki. Do pary z papierową tkaniną wykorzystałam nienoszone już od dawna jeansy. Połączenie to wydaje mi się bardzo udane 🙂  Jeans jest sam w sobie sztywny, a podklejony dodatkowo grubszą flizeliną dość dobrze stabilizuje rączki. Podobną technikę z jeansem zastosowałam też w swojej poprzedniej torbie, którą podejrzeć możecie tu. 

Torba jest sama w sobie całkiem sztywna i stoi prosto nawet jak jest pusta ! Powiedziałabym, że to taka trochę torba – koszyk. Nie ma zapięcia, stoi jak się ją postawi i można załadować pod samą górę ! Fajny jest pomysł z tym wywinięciem góry . Dzięki temu jeśli torba jest mocniej załadowana to faktycznie można sobie papier odwinąć i zwiększymy jej objętość. A jak mniej – to wywinięcie pełni dodatkową dekorację. No i fakt, że w tym papierze nie trzeba obrzucać brzegów… bajka! Dzięki temu to surowe wywinięcie ma w sobie tyle uroku, nieprawdaż? 🙂

Podpowiem Wam jeszcze taki trik. Jeśli chcielibyście pospinać papier z tkaniną, by doszyć rączki/kieszonki – a nie można zrobić tego szpilkami ( bo dziurawią papier) czy klipsami ( bo daleko od brzegu ) – użyjcie kleju na gorąco, tego z pistoletu . W taki sposób wykonałam swój abażur na lampę, jak również przymocowałam w tej torbie rączki. Klej zgrabnie skleja nam tkaniny i nic nam się nie przesuwa, taka ot – klejona fastryga. Dla mnie – rewelacja !

I jeszcze wersja na ludziu , bo na manekinie już przecież była ! 😉

Jak Wam się podoba moja kolejna realizacja z papieru ? Może też jesteście fankami takich wielkowymiarowych, sztywnych toreb które pomieszczą cały wszechświat ? Może jesteście fankami papieru ? 🙂

Pozdrawiam Was ciepło , Natalia

Przeczytaj także :