Sukienka z koła i jej wykonanie

Sukienki to ubrania które można znaleźć w szafie każdej pani. Szczególnie letnia pora jest tym okresem w którym kobiety decydują się na zakładania sukienek zamiast spodni. Samodzielnie uszyte sukienki to na pewno ciekawy pomysł dla kobiet, które posiadają pewne zdolności krawieckie. Nie tylko mogą je odpowiednio dostosować do swojej figury czy wymagań, ale również z pewnością własnoręcznie wykonana sukienka będzie powodem do dumy i będzie się dobrze nosiła.

Jaki materiał na sukienki z koła?

Sukienki na bazie koła to bardzo często wybierane na letnie dni modele. Jak sama nazwa pozwala się domyślać, podstawą dolnej części sukienki jest koło. Dzięki temu sukienka jest niezwykle zwiewna, ciekawie układa się na sylwetce i pasuje praktycznie do każdej figury. Jednak aby wyglądała odpowiednio, konieczne jest wybranie właściwego materiału. Powinien on być przede wszystkim lekki, gdyż zbyt ciężki nie będzie się właściwie układał. Na letnie sukienki doskonałe są przewiewne materiały, które zapewniają nie tylko wygodę noszenia, ale również dobrze wyglądają. Aby wiedzieć jak uszyć sukienkę z koła warto zapoznać się z praktycznymi poradami. Bardzo ważnym elementem szycia sukienek z koła jest odpowiednie przygotowanie dolnej części. Koło musi być bowiem doskonale wymierzone i wycięte. Aby tego dokonać należy obliczyć dwa promienie koła. Obwód w talii należy podzielić przez liczbę Pi pomnożoną przez 2. Jednak jeśli chodzi o obwód w talii, warto do zmierzonego realnego obwodu dodać centymetr lub dwa, aby mieć nieco luzu i pewność, że sukienka nie będzie za mała. Drugi promień oznacza długość dołu sukienki. Tutaj wystarczy określić pożądaną długość i dodać ją do wcześniej wyliczonego promienia talii. Wynik oznacza drugi promień. Aby uprościć jak najbardziej wycinanie materiału, wystarczy wykonać wykrój jednej czwartej części koła. Potem przenosi się go na materiał złożonych na 4 części. Dzięki temu nie tylko szybciej można wyciąć koło, ale również mieć pewność, że będzie ono równe.

Góra sukienki

Górna część sukienki to tylko i wyłącznie kwestia gustu każdej pani. W przypadku letnich sukienek z koła modne są sukienki nieco dopasowane, na szerokich ramiączkach. Ich wykonanie nie jest trudne, góra składa się z dwóch części, przy czym z przodu można pokusić się o wykonanie dekoltu. W takich sukienkach istotne będzie wykonanie suwaka, inaczej bowiem nie będzie możliwości założenia sukienki. Suwak najlepiej zrobić z tyłu, może okazać się konieczne wszycie go również w część koła stanowiącego dół sukienki. Aby sukienka była idealnie dopasowana, dolna część górnej części musi mieć taki sam rozmiar jak wewnętrzny promień dołu. Ponadto należy uwzględnić naddatek konieczny na wszycie suwaka. Kobiety, które preferują luźniejszy styl, mogą zdecydować się na sukienki z gumką w pasie. Wówczas wewnętrzny promień powinien być znacznie szerszy niż wymiar w talii, najlepiej taki, aby bez problemu przeszła przez biodra. Przy tego typu modelach można zrezygnować z suwaka, wówczas sukienka wkładana jest przez głowę. Takie sukienki z koła, również z długimi rękawami wykonane z odpowiednich materiałów mogą być doskonałymi kreacjami również na większe imprezy, takie jak wesela czy podobne.

Jak nosić sukienki z koła?

Sukienki z koła można nosić wszędzie, zarówno na co dzień, do biura czy na większe imprezy. Oczywiście ważne jest aby były wykonane z odpowiednich materiałów i miały odpowiednią długość. Należy pamiętać ze sukienki czy spódnice z koła są bardzo zwiewne, i przy każdym ruchu falują. Dlatego do pracy czy na większe imprezy lepiej wybrać modele o długości midi lub maksi. Dzięki temu panie mogą uniknąć niezbyt miłych sytuacji, gdy sukienka zbyt wysoko będzie podwiana przez wiatr czy też w czasie tańca. Krótkie sukienki są idealnym strojem na plażę lub na letnie dni z przyjaciółmi.